Регистрация: 20.10.21
октябре 2021
11.10.21 - 18.10.21

Чудовий готель, приїду сюди ще

Відпочивали з 11.10.21 по 18.10.21

Їхали через компанію Join Up.

Наша поїздка розпочалася з того, що нас забрали трансфером з Івано-Франківська до Львова. Летіли рейсом "Львів-Хургада" авіакомпанії Sky Up. Не повторюйте цієї помилки - від Хургади до Марса-Аламу 5 годин їзди, а не 3 (при тому, що араби менше 100км/год не їздять), як можуть казати гіди - натомість летіть прямим рейсом "Львів - Марса-Алам" (трохи незручні години прильоту, зате поїздка буде набагато комфортнішою і менш втомлюючою).

По прильоту в Хургаду ми купили візу від Join Up за 27$, замість 25$(такими були умови компанії. Знаю, що є можливість купити візу і за 25$ на окремій стійці). Також в аеропорту Хургади ми купили картку Vodafone для інтернету. 20 гб (це був мінімальний пакет), мені вистачило повністю та навіть лишилося. Конкретно для Марса-Аламу - беріть картку саме Vodafone, оскільки Etisalat i Orange працює там дуже з перебоями і далеко не всюди.

Після проходження митниці - нас забрали трансфером до готелю. Їхали довго, в дорозі могли поспати(в автобусі було багато місця, оскільки до Марси з Хургади впринципі їде дуже мало українських туристів).

Приїхали ми в Royal Brayka Beach Resort близько 10 години ранку за місцевим часом. Дуже прошу не плутати Royal Brayka Beach Resort та Brayka Bay Reef Resort!

Royal Brayka - п'ятизірковий готель із зовсім іншим рівнем обслуговування, коли Brayka Bay - чотиризірковий.

Нам відразу зачепили браслети, але попросили зачекати до 11 у вестибюлі, поки наш номер прибирають. Одним словом - поселили об 11(ми не чекали до 14) без жодних доплат і шоколадок, просто на прохання.

Безкоштовний вай фай у вестибюлі дуже зле працює, тому купляйте картки і буде вам щастя (а взагалі, ви на море відпочивати їхали, чи з телефону не вилазити?).

Також є можливість купити вай фай.

Персонал на рецепції не говорить російською. В Марса Аламі впринципі дуже дуже мало хто володіє російською, а головна мова обслуговування туристів - англійська.

Я добре володію англійською, тому проблем не було ні з персоналом, ні в магазинах готелю, ні на екскурсіях. Усі чудово розуміють і легко можуть підтримувати розмову.

Отож перед поїздкою в Марсу - підтягніть свою англійську. (Вам ніхто не зобов'язаний говорити російською, не будьте биками і майте повагу до людей, котрі вас обслуговують).

Загалом увесь персонал говорить англійською, німецькою, французькою, польською, італійською.

Після заселення наші валізи забрав працівник готелю, щоб віднести до номеру. За чайові не натякав - проте, ми все ж йому їх залишили.

Номер у нас був класу стандарт з виглядом на басейн, а також частково на море (номер 1161, на другому поверсі).

Видно, що номер не новий, проте він був неймовірно чистим і охайним.

В обслуговуванні маю відзначити працівника Мохамеда, котрий завжди прибирав кімнати на нашому поверсі. Я ще не зустрічала настільки професійного працівника. Охайний. Добре володіє англійською. Коли розмовляє з тобою - стоїть струнко, поклавши руки за спину і говорить виключно по темі. Не дозволяє собі зайвих загравань і компліментів, але при тому є дуже привітним. Не вимагав чайових і при тому прибирав номер щодня, без зайвих запрошень. Прибирав дуже дуже якісно: застеляв ліжка більш охайним способом, навіть якщо вони були застелені, замінював рушники і крутив з них фігурки, мив підлогу щодня, прибирав туалет і душ, навіть складав охайніше наші речі у тумбочках біля ліжка. Також, без зайвих благань щодня доставляв воду у номер, а також лосьйони для тіла.

Залишали йому чайові у формі шоколадок, батончиків та доларів, як вдячність, а не як головну вимогу до прибирання.

Загалом маю оцінити його обслуговування, як якісне й орієнтоване на європейця.

Цікава особливість готелю - використання санітайзерів з шапунем-гелем для душу замість постійного доставляння пакетиків з шампунем і гелем. У нас у номері було два - безпосередньо у душі та біля умивальника - яких вистачило на весь відпочинок.

Готель не пропонує відвідувачам тапки та халати. Впринципі ми їх і не потребували, не за ними їхали)

Наповнення номеру стандарт:

- Фен

- Розетка для електричних бритв біля умивальника

- Душ відгороджений склом та стінкою (НЕ та розвалена, потріскана пластикова ванна, котра зазвичай є в єгипетських готелях)

- Унітаз, умивальник

- Сейф (були проблеми з відкриванням - подзвонили на рецепцію і нам швидко допомогли)

- Телефон

- Шафа

- Стіл, стільці

- Дзеркала в санвузлі та в кімнаті

- Телевізор (який ми навіть не вмикали - не за ним їхали).

- Холодильник без міні-бару(добре працює, не тече)

- Кондиціонер (добре працює, охолоджує, не гарчить, при ньому можна спати)

- Стільці і столик на балконі

- Попільничка та сірники

- Пляжні сумки з логотипом готелю, як подарунок

- Тумбочки

- Два ліжка (Нас їхало троє, Мохамед, без зайвих запитань, швидко приніс третє ліжко з комфортним чистим матрацом, котре зовнішнім виглядом нічим не відрізнялося від двох інших ліжок - ті були такі ж охайні й чисті)

Їжа:

Дуже різноманітна, свіжа і смачна. Їхали за системою АІ - залишилися ситими і задоволеними(навіть вагу набрали))

Є страви і з м'яском, і дієтичні, і вагетеріанські.

Страв - величезне розмаїття. Багато що спробувала вперше, навіть не пам'ятаю назв. Дуже смачно готують курятину, рибу і картоплю.

Фрукти/овочі:

Щодня і на сніданок, і на обід, і на вечерю є свіжі овочі(огірки, помідори, капуста, морква), оливки(зелені, чорні) та фрукти (диня, гранати, апельсини, лайми, гуава, виноград, фініки, банани, хурма, груша, слива).

Десерти:

На сніданок - смачнющі легкі булочки, слойки, круасани, пахлава.

На обід і вечерю є величезне розмаїття пляцків та галяретки - усе легке, солодке і смачне.

Сніданок/обід/вечеря:

На сніданок щодня є кілька видів йогурту, та кілька видів пластівців. Також є багато різновидів сиру, омлети, сосиски, каші.

На обід завжди є і риба і м'ясо. Навіть одного разу потрапила на лазанью, що була неймовірно смачною.

На вечерю надворі зазвичай готується щось дуже особливе: шашлики, морепродукти, паста зморепродуктами, одного разу пропонували дуже смачно приготованих крабів! Також ввечері біля їдальні щось смачне і автентичне готують бедуїни.

Обслуговування в їдальні:

Усміхнені жваві офіціанти, самі пропонують гостям, чи не принести їм якихось напоїв. Приємні, відкриті до тебе, проте не дозволяють собі зайвого. Перед початком трапези - розставляють на столах запаковані вилки, ножі і серветки. Якщо сідаєш за столик уже після когось - його хутко прибирають і доставляють нові набори (якщо ти не випередиш офіціантів і не візьмеш їх сам). При виїзді, без доплат і вимоги чайових, нам видали сухі пайки у екоторбах із логотипом готелю. У них були апельсини, випічка, бутерброди з ковбасою та сиром, сік, вода.

Напої та різні додатки:

На сніданок є кілька різновидів соку: фруктовий, апельсиновий, сік гуави і ще один сік, назви якого я не знаю. Також є багато різновидів чаю і смачна, заварна кава.

На обід і вечерю до напоїв в їдальні додаються кола, фанта, спрайт, тонік, коктейлі та різні види алкоголю.

На пляжі є бар де з 13:30 до 16:00 подають шоколадно-ванільне морозиво. Особливо смачний там апельсиновий сік із червоним сиропом.

Також є бар де подають піцу та картоплю фрі.

Басейни:

Не користувалися, бо їхали на море, а не в басейни. Виглядають дуже чистими, щовечора бачили чоловіка, котрий їх прибирав. Є басейни з підігрівом та без, усі вони - різної глибини. Також є дитячий басейн з маленькою дитячою гіркою. Аквапарком також не користувалися, знаю, що він працює в окремі години. Запаху хлорки, коли проходили повз - не чули. Музика, що грає біля басейну - не заважає спати і відпочивати.

Розваги/анімація

Активні, дружелюбні аніматори. Щодня є акваеробіка, пляжний волейбол, йога, дитяча дискотека, анімація та доросла дискотека. Вибирали містер та місіс готелю. Було файр шоу, танці живота та єгипетські спідниці. Мова анімації - англійська, німецька, польська, чеська є спроби говорити українською.

Щодо розваг:

На території готелю є два шопінг-центри, з різними єгипетськими дрібничками. До кого реально рекомендую зайти - до Рамадана на чай. Має велике розмаїття чаїв і володіє багатьма мовами. Його магазинчик розташований у шопінг центрі на території Brayka Bay. Також у нього можна замовити манго, яке на території готелю - ніде не купиш.

Інші розваги:

- Більярд

- Дартс

- Теніс(оренда ракеток - платна)

- Настільний теніс(оренда ракеток - платна)

- Волейбол

- Дартс

Також є свій власний дайвінг клуб. З дуже високими цінами.Набагато вигідніше купляти екскурсії з дайвінгом в гіда, або за межами готелю.

Територія:

Неймовірно зелена, красива, прибрана територія. Є де фотографуватися. Дуже багато пальм, квітів, кактусів. Чисті, підстрижені газони, котрі постійно поливають чистою водою, а не каналізаційними відходами. Багато птахів. Люди з Royal Brayka та Brayka Bay можуть гуляти на території обох готелів. Вночі усе гарно підсвітлюється. Є довга доріжка, котра тягнеться по периметру бухти і має близько кілометру.

Пляж: величезний, чистесенький. Прибирається щовечора. На пляжі ходять привітні працівники, котрі принесуть тобі лежак та огорожу від вітру. На пляжі багато пальм, котрі також поливаються. Є парасольки, лежаки з матрацами. Лежаки - дерев'яні, проте не важкі і у доброму стані. Матраци - досить чисті. На кожному кроці - смітники, а також біля парасольок можна зустріти глиняну миску для попелу від цигарок.

Море, понтон:

Саме те заради чого і треба їхати в Марсу)

Море, тепленьке, без шторму, оскільки готель знаходиться у бухті (просто неймовірний плюс цього готелю). Навіть при дуже сильному вітрі (а останні два дні, нашого відпочинку так і було) немає червоного прапору. Є мілкий піщаний вхід в море, що підходить дітям.

Також є стаціонарний дерев'яний понтон, який має всього 50 метрів(що для Марса-Аламу є дуже коротким понтоном. Для примітки - понтони Марса-Аламу можуть мати і до одного кілометру довжини). З понтону - відкривається глибина у 8 і більше метрів. В кінці понтону увесь день сидить рятувальник, котрий пильнує за ситуацією, а також може оголошувати про появу особливих морських істот). Також на понтоні стоїть шкафчик для взуття та особистих речей.

Риф:

Красивенний, живий, багатий, розмаїтий. Дуже багато живності: риби-папуги, риби-хірурги, риби-наполеони, риби-ангели, риби-метелики, групери, аротрони, мурени, скати, риби голки, баракуди, крилатки, риби-камені, спинороги та багато інших. Також є черепахи, манти, акули няньки. Будьте особливо обережні - на рифі можна зустріти білопіру рифову акулу. Один раз - бачила достатньо молоду особу - близько 1,20 завдовжки, іншого - уже достатньо велику - досягала двох метрів. Обох зустріла під вечір. Проте пам'ятайте,що якщо не провокувати тварин і зберігати спокій - будете насолоджуватися рифом на повну. Він тут - справді дуже унікальний. Перлиною поїздки став дельфін. В останній день він приплив до бухти і спокійно плавав біля туристів (саме рятувальник на понтоні перший помітив його).

Погода: в міру спекотно, усю поїздку температура не падала нижче 28 градусів. Останні два дні дув дуже сильний вітер. Як пояснив робітник на пляжі - таке явище тут не часте і триває не більше трьох днів.

Екскурсії, куди дуже рекомендую поїхати:

Марса-Мубарак: пошуки морської корови, та гігантських черепах, котрі є родзинкою Марса-Аламу

Риф Сатая: мальовничий риф у відкритому морі де цілорічно водяться дикі дельфіни.

Луксор: місто з давньою історією, храмами і гробницями

Мінуси готелю:

- Сам Марса-Алам - ще та діра)

Не розраховуйте, що зможете кудись ходити на шопінг, чи впринципі за межі готелю. Довкола готелю пустеля і все, а від готелю до готелю - достатньо пристойна відстань. Максимум - можете поїхати за 5 євро в один кінець в Марса-Алам, або за 7 євро у Порт Халіб.

- Нема де купити манго (можна замовити хіба в Рамадана)

- Ціни - конкретно у шопінг центрах готелю - дуже завищені у кілька разів. В тому ж дьюті-фрі Хургади ви знайдете ті самі товари в двоє, в четверо, або й в п'ятеро дешевше.

- Дайвінг-центр - дуже дорогий

Всім іншим - цей готель прекрасний)

Рівень обслуговування тут справді європейського рівня(В основному відпочивають німці, поляки, чехи, французи, італійці, британці, швейцари. Немає бикуватих москалів)).

Обов'язково приїду ще.

Якщо ви шукаєте божествене місце для сноркелінгу, фрідайвінгу та дайвінгу і якщо ви хочете зустрітися з фантастичним підводним світом - Marsa Alam i Royal Brayka Beach Resort саме те, що потрібно.

З рифу Сатая

Бассейны

Добавлено 20.10.21 23:15 (12 451 символов в тексте)

11:42 27.10.21

ДОБРЫЙ ДЕНЬ!! СКАЖИТ, А КАКОВА СТОИМОСТЬ ЭКСКУРСИИ В ЛУКСОР ИЗ МАРСА АЛАМА?

23:03 27.10.21

Тоже интересно.

15:06 29.10.21

Ціна 85$, якщо купляти від місцевих, за межами готелю
Гід в готелі пропонував за 110$

11:17 30.10.21

Спасибо

17:51 29.10.21

А в бухту Марса-Мубарак? И реально там увидеть морскую корову?

23:03 06.11.21

В нас взяли за екскурсію - 65$ за два снорклінга в різних місцях і 85$ з двома дайвінгами і одним снорклінгом. Плюс обід на яхті і 37$ за гору фото і змонтоване відео(там вже за бажанням).
Морську корову - бачили і ми, і наші знайомі, котрі їхали після нас(ті бачили навіть двох). Проте, тут як пощастить - це дикі тварини і ти не повказуєш їм куди і коли плисти).
Екскурсія де реально 100% побачите диких тварин - Риф Сатая (це ця з дикими дельфінами).

14:32 01.11.21

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, у бухті дійсно немає вітру і можна вільно плавати з понтону? Ми були в Єгипті 5 разів, але в Марса-Алам збираємося вперше. По відгуках багато пишуть, що постійно вітер і тому плавати зась(( І ще питаннячко)) Ви писали, що ввечері можна поїхати до Марса-Алам. Таксі там завжди чергує? Чи треба викликати? Є де погуляти в місті, поїсти, наприклад, креветок? Щиро дякую.

23:20 06.11.21

У нас за весь період відпочинку був вітер буквально останні два дні. Працівник з пляжу сказав, що таке буває - проте зазвичай ненадовго. Понтон був відкритий навіть при невеликому штормі, який був через сильний вітер, проте вправо від понтону(де риф іде більше у відкрите море) плисти було заборонено. Натомість ліва сторона (котра іде вглиб бухти) - була відкритою, плавати було цілком можливо і безпечно. В самій бухті можна плавати навіть при дуже сильному вітрі (бачили, як люди плавали з дуже малими дітьми).

В самому Марса-Аламі реально є така проблема, що зазвичай понтон виходить кудись далеко в море і коли вітер - плавати неможливо. Ми їхали сюди тільки через підводний світ та підводних жителів тому вибирали бухту навмисно, щоб можна було плавати навіть у шторм.

Щодо таксі і поїздок в місто.
Конкретно ми - в місто не їздили, проте бачили постійно увечері стійку на рецепції з поїздками до Марса-Аламу і Порт-Халібу. Яким чином усе організовується і що є конкретно в місті - сказати, на жаль, не можу(
Поїсти креветок впринципі можна і на території готелю за окрему плату, оскільки є два ресторани аля-карт (їх не описувала, бо не користувалися ними). Один з них був із різною морською їжею.

14:36 07.11.21

Дуже дякую за відповідь, ще більше захотілося скоріше поїхати. Ми летимо 15.11. І трішки сумнівалися у виборі готелю.

21:50 07.11.21

Добрий вечір. Щиро дякую за відповідь)))

Все отзывы Sans Montitrap (2)